|
Szalonomban többnyire a svédmasszázs fogásait alkalmazom, amely kiegészül néhány gyógymasszázs fogással. A svédmasszázsról általában: A svédmasszázs kézzel végzett, az emberi szervezetet mechanikai ingerek által befolyásoló kezelési technika. Egyes keleti masszázsoktól eltérően közvetlen fiziológiai hatásokra épít, ám a személyes törődés érzete a lelki egészségnek is jót tesz. A masszázst ruhátlan testfelületen, vivőanyaggal (krém, olaj) vagy anélkül végzik. Az éppen nem kezelt testrészeket betakarják. A vendég jellemzően masszázságyon fekszik vagy masszázsszéken ül. A masszázs általános hatásai: - Masszázs hatására fokozódik a vérkeringés, megváltozik a percenkénti pulzusszám és a vérnyomás.Fokozódik a nyirokkeringés,a keringés fokozódása mellett változik az anyagcsere, a testhőmérséklet, légzés, fokozódik a kiválasztás és ezáltal a méregtelenítés.
- A masszázs hatással van az idegrendszerre is. Erős ingerlő fogások alkalmazása serkentő hatású, fokozza a szervezet aktivitását.
A nyugtató hatású fogások a test elernyedését, pihenését segítik elő. A masszázs alkalmazásánál a szervezetben egymással sokban összefüggő élettani változások jönnek létre. A masszázs helyi hatásai:
A masszázs helyi hatásai a bőrre, a bőr alatti kötőszövetre és az izomzatra vonatkoznak. A fogások alkalmazása közben olyan kémiai anyagok termelődnek,melyek értágító hatással rendelkeznek és a vérkeringést élénkebbé teszik. - A masszázzsal együtt járó mechanikai hatások hozzájárulnak a bőr természetes rugalmasságának megőrzéséhez,tónusának növekedéséhez.
- Masszázs közben megnyílnak a bőrben a faggyúmirigyek kivezető csatornái,fokozódik a faggyú- és verejtékelválasztás.
- Masszázs hatására a bőr alatti kötőszövetekben lévő gazdag vér- és nyirokhálózat összehúzódik és kitágul, ezáltal fokozódik a keringés.
- Javul a szövetek táplálkozása és élénkül az egész szervezet nedvkeringése.
- Fokozódik a különféle lerakódások felszívódása,a kezelés hatására megszűnnek a bőr alatti kötőszövetekben lévő feszülések,letapadások.
- A masszázs hatására javul az izomzat vérellátása,az izomzat teljesítőképessége növekszik.
A masszázzsal csökkenthető vagy megszüntethető az izomzat fokozott tónusa.
A masszázs enyhíti a stressz hatásait. A napi stresszből származó feszültségek gyakran megzavarják az alvást; fáradtságot, ingerlékenységet, érzelmi kimerültséget eredményezve. A masszázs ellazítja a feszült izmokat és nyugtatólag hat az idegrendszerre. Ennek következtében csökken a vérnyomás, lassul a szívritmus, mélyebb és szabályosabb lesz a légzés és így megteremtődnek a pihentető alváshoz szükséges feltételek. A masszázs segíti a fájdalmat előidéző állapot megszüntetését, ezen felül önmagában is fájdalomcsökkentő hatású.A masszőr kezével olyan ingerületeket gerjeszt a szövetek érzékelő idegvégződéseiben, amelyek ideiglenesen gátolják a fájdalmi ingerületek eljutását az agyba. Az agyat endorfin kiválasztására készteti, ami gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmakat,a kellemetlen közérzetet. A masszázs összességében egy biztonságos kezelési forma,de vannak bizonyos esetek,amikor nem szabad hozzáfogni. A teljesség igénye nélkül néhány kizáró ok: - lázas állapot
- leromlott,idős szervezet
- terhesség első három hónapja
- műtétek után legalább 6 héttel
- visszeresség és trombózis
- szívelégtelenség
- gyulladt,fertőzött bőr
- ízület gyulladások,duzzanat,nyomási fájdalom
- rosszindulatú daganat
- előrehaladott,súlyos csontritkulás esetén
- epilepszia, fokozott vérzékenység esetén
www.fmasszazs.sokoldal.hu
Tetszett ez az oldal? Mutasd meg az ismerőseidnek is!
|